Váš osobní lékař XXV./podzim 2005

O zdraví a životě s Monikou Absolonovou

     Moto: "Vůle člověka, to je jeho štěstí. Jen srdce a ne to, co řekne svět, ctí člověka," napsal G. B. Shaw.


Lze těmto slovům dnes vůbec dostát?
Určitě. Zpívání, vedle nadání, je otázkou vůle. Štěstím je, komu se v profesi daří spojit vůli s pílí.


Co vám v životě nejvíce vadí a co vás naopak potěší?
Vadí mi agresivita, zloba, závist, arogance a faleš. Milosrdná pravda je lepší než lež. Čisté radosti života - pozitivní vnímání všeho hezkého kolem mne - počínaje ranním probuzením, setkáním s lidmi, zaujetím pro moji práci - to vše a mnoho jiných drobných věcí mi nalévá sílu a optimismus, že jsem na správné cestě.


Máte čas na nějaké hobby?
V dětství to byl hlavně tanec. I nyní se mu kondičně věnuji. Protože jsem v dětství vyrůstala na venkově, mám i hezký vztah ke zvířatům. Doma máme labradorského retrívra.


Jak si udržujete kondici?
Pravidelný pohyb mám vlastně na divadle, občasně beru ještě hodiny tance.


Jaká jste pacientka, když stůněte?
Vůbec nerada stůňu a pokud, tak jen krátce, například v situacích, kdy musím užívat antibiotika. Jak to tak na divadle bývá, běžné nemoci z nachlazení obvykle přecházím.


Jak se díváte na současné lékařství a léčitelství?
Preferuji lékaře. S léčitelskými přístupy nemám zkušenost, ale jinak si myslím, že použití léčivých bylin je prospěšné, zejména tam, kde někteří lidé nadměrně konzumují syntetická léčiva.


Jak dnes žijete a čím se zabýváte?
Úspěšný muzikál Kleopatra pokračuje v Bratislavě, rovněž účinkuji v muzikálu Tři mušketýři v divadle na Broadwayi. Mám i svoji oblíbenou roli v Noci na Karlštejně, kterou hrajeme na nádvoří Nosticova paláce v Praze na Malé Straně nebo v HDK (dnes Kongresovém centru Praha).


Co vzkážete našim čtenářům?
Krásný, barevný podzim a dobrou pohodu.


Děkuji za rozhovor.

Ptal se: MUDr. B. Ždichynec

XXV./podzim 2005 | zobrazeno 1294× | tisk | zpět

© 2012 -
YouTube